כיול מכשירי מדידה

כיול מכשירים במעבדה מוסמכתמכשירי מדידה אמורים לבצע את תהליך המדידה באופן מדויק עד כמה שניתן על מנת להימנע מסטיות או טעויות מדידה שעשויות לגרום לבעיות מתמשכות. מכשיר מדידה שאינו מכויל הוא למעשה מכשיר לא אמין ואף ניתן להגדירו כלא תקין וכבעייתי לשימוש.

ישנם מכשירי מדידה שונים ומגוונים המשמשים אותנו בתחומים שונים כמו מדידת טמפרטורה ולחות, אורך, לחץ, מומנט, מסה, קושי, מיקרו נפח, מהירות וזמן ועוד.

כל מכשיר מדידה מצריך כיול אחת לתקופה ולפי התקן יש הגדרה מדויקת המציינת מתי יש לבצע כיול לכל מכשיר. במידה ועומדים בזמנים הקבועים, מכשיר המדידה יישמר ויאפשר שימוש מתמשך בו לאורך שנים וללא בעיות.

במכשירי מדידה מסוימים יש הערות של חברת הייצור המציינת מתי מומלץ לבצע כיול. כך או כך, צריך לפעול לפי נוהל כיול מכשירי מדידה ולפנות אחת לתקופה למעבדת כיול מכשירי מדידה על מנת לבצע את הכיול באופן מדויק ומקצועי.

מה עלול לקרות אם לא מבצעים כיול למכשירי מדידה?

במידה ותתעלמו מהצורך בכיול מכשיר המדידה עלול להיגרם נזק של ממש.

ראשית, צריך להבין כי שימוש במכשיר מדידה שלא עבר כיול זוהי רשלנות לכל דבר מכיוון שתוצאות המדידה הן שגויות ועלולות להוביל לבעיות מורכבות.

יתרה מכך, מדובר במעשה המנוגד לדרישות המקובלות ולתקנים בענף, אשר עלול לסכן את הלקוחות השונים שנעזרים במכשירים הללו. מכשירי מדידה משמשים טווח נרחב של לקוחות, לעיתים הם קשורים לתחומי ייצור, לעיתים משמשים בתחום הבריאות ועוד - במקרים אלו, מדידה שגויה עלולה להיות מסוכנת מאוד.

מעבדת כיול מכשירי מדידה מוסמכת בצפון הארץ - פ.ק. מעבדות כיול

במידה והנכם זקוקים לכיול באחד מן התחומים הבאים, תוכלו לפנות לחברת PK LABS המבצעת כיולים שונים במקצועיות ועם ניסיון של שנים. התחומים בהם החברה מתמחה הם: כיול טמפרטורה ולחות, כיול מדי טמפ' ברכב הובלה בקירור, כיול אורך, כיול לחץ, כיול כח, כיול מסה, כיול קושי, כיול מומנט, כיול מיקרו נפח, כיול מהירות וזמן ועוד רבים נוספים.

מוזמנים ליצור קשר לפרטים נוספים על שירותינו בתחום כיול מכשירי מדידה

Call Now Button
שינוי גודל גופן
יצירת קשר מהירה

יצירת קשר מהירה